Як проходитиме обстеження, покрокова інструкція

Після прибуття: працівник центру поставить Вам кілька запитань про ваші конкретні фізичні симптоми та історію хвороби.

Ця інформація допоможе радіологам інтерпретувати результати Вашого КТ-сканування.

У вену Вашої руки можуть ввести невелику кількість контрастної речовини (від 50 до 120 мл). Під час ін’єкції контрастної речовини у Вас може з’явитися відчуття припливу теплоти по всьому тілу. Крім того, Ви можете відчути металічний присмак у роті. Внутрішньовенний катетер перебуватиме у Вашому тілі під час КТ-сканування, після чого катетер витягнуть.

Іноді перед процедурою медсестра пропонує випити контрастну речовину додатково. Деякі види сканування вимагають введення контрастної речовини в анальний отвір (за допомогою клізми).

Якщо у Вас виникають алергічні реакції на ліки, продукти або будь-що інше, скажіть про це персоналу центру до початку обстеження.

Якщо Ви вагітні або думаєте, що можете бути вагітні, повідомте про це персоналу до початку томографії.

Підготовка до дослідження може зайняти від 20 хвилин до 1,5 години, тоді як у кабінеті комп’ютерної томографії Ви перебуватимете до 10-15 хвилин. Власне час сканування із затримкою дихання становить від 5 до 15 секунд для кожної обстежуваної ділянки.

sm16666_CT_07_A.jpg

Підготовка до комп’ютерної томографії черевної порожнини

Протягом 4-х годин перед процедурою не споживайте жодної їжі або напоїв, навіть води.
Ви можете приймати свої ліки, запиваючи їх маленькими ковтками води.

Під час обстеження

Якщо Вам призначили сканування живота (шлунка) або ділянки тазу, Вам доведеться випити контрастну речовину. Першу порцію контрасту Ви вип’єте відразу після прибуття на КТ, наступні – приблизно через кожні 10 хвилин, а решту рідини – безпосередньо перед скануванням, тобто приблизно через годину. Правила підготовки до КТ відрізняються залежно від різних анатомічних ділянок.
У вену Вашої руки встановлять внутрішньовенний одноразовий катетер.
Через катетер внутрішньовенно введуть контрастну речовину. Протягом кількох секунд Ви можете відчути тепло або приплив крові.
Під час сканування Ви повинні лежати нерухомо.
Час від часу Вас проситимуть затамувати подих.
Між кожним скануванням стіл трохи пересуватиметься.

Після комп’ютерної томографії

Ви знову можете їсти і повернутися до звичайної діяльності.
Результати обстеження необхідно показати Вашому лікарю.
Лікар-радіолог пояснить Вам результати, якщо в цьому виникне необхідність.
Якщо у Вас виникають питання або сумніви, зверніться до лікаря або медсестри Діагностичного центру.

Під час процедури КТ-сканування

Зазвичай пацієнта зручно вкладають на спину, а під коліна йому кладуть підставку. Вас попросять не ворушитися під час аналізу. Як правило, обстеження триває до 15 хвилин і не заподіює ніякого дискомфорту.

Медичний працівник спілкуватиметься з Вами протягом усієї процедури.

Під час процедури КТ-сканування Вам можуть давати інструкції на зразок «зробіть вдих», «затамуйте подих» і «можете дихати».

Якщо Вам ввели внутрішньовенно контрастну речовину, після процедури КТ-сканування Ви не повинні обмежувати себе в рідині, бажано більше пити мінеральної води або соку протягом доби. Контрастна речовина виходить з сечею протягом доби. Колір Вашої сечі не зміниться.

Якщо Ви випили контрастну речовину, вона вийде з організму разом із випорожненням. Іноді контрастна речовина послаблює випорожнення.

Другие материалы в этой категории: Що дає обстеження? »