Що дає обстеження?

Сьогодні комп’ютерна томографія займає лідируючу позицію серед методів діагностики захворювань головного мозку. Сучасні прилади дозволяють отримувати чітке зображення головного мозку, кісток черепа, ділянки зчленування черепа з шийними хребцями, а також придаткових пазух носа, внутрішнього вуха, щелеп і зубів. Детальне зображення мозку, кісток та інших структур черепа досягається за рахунок виконання дрібніших томографічних «зрізів» товщиною від 0,65 мм і більше. Режим сканування визначає лікар, з урахуванням мети дослідження, поставленої лікуючим лікарем.

Метод комп’ютерної томографії незамінний в діагностиці:

- пухлин головного мозку та аномалій його розвитку;
- гідроцефалії і підвищеного внутрішньочерепного тиску;
- інсульту;
- травми головного мозку і запалення, а також хронічної судинної недостатності;
- гострих і хронічних захворювань внутрішнього вуха та придаткових пазух носа.

Комп’ютерна томографія повинна стати першим кроком у діагностуванні, якщо лікар підозрює наявність будь-якого з патологічних станів, перерахованих вище.

Головний біль, запаморочення, порушення пам’яті – найчастіші скарги, з якими пацієнти звертаються до невролога. Причин для таких скарг досить багато, а отже, й лікування їх різне. У багатьох випадках скарги на головний біль і запаморочення носять так званий «функціональний» характер, в інших випадках – обумовлені хронічним напруженням м’язів голови та шиї або різними формами мігрені. Однак, щоб виключити небезпечні для життя зміни в мозку, як правило, необхідно зробити комп’ютерну томографію.

Особливої уваги заслуговують пацієнти зі скаргами на сильний головний біль, пацієнти, які кілька годин, днів або місяців тому перенесли струс головного мозку, пацієнти з ознаками інсульту або перенесеного транзиторного ішемічного нападу. У пацієнтів, які перенесли інсульт або травму мозку в минулому, можна визначити ступінь прояву залишкових явищ.

Особливу увагу звертаємо на те, що в разі діагностики гострих захворювань головного мозку комп’ютерна томографія дає значно більше інформації, ніж метод МРТ (магнітно-резонансної томографії). А для діагностування патології кісток черепа і внутрішнього вуха комп’ютерна томографія не може бути замінена МРТ!

Направлення на комп’ютерну томографію повинен дати лікар. Хворому не слід самому обирати методи обстеження. Це потягне за собою непотрібну витрату коштів і часу, що може стати вирішальним для перебігу хвороби та надання своєчасної медичної допомоги.

Комп’ютерна томографія сьогодні має стати доступним методом обстеження для вирішення термінових діагностичних питань. Нові розробки в галузі комп’ютерної томографії дали новий поштовх до широкого придбання і використання сучасної техніки для проведення досліджень головного мозку.